Wskazówki stylowego mężczyzny – kolor teczki jest istotny!

Elegancki mężczyzna dbający o swój wizerunek powinien zainwestować w teczkę, w której zmieści dokumenty do pracy oraz podręczne akcesoria. Czym kierować się podczas zakupu idealnej teczki i jak dobrać jej kolor?

Współczesny mężczyzna potrzebuje praktycznej torby, w której będzie mógł schować ważne dokumenty do pracy, telefon komórkowy czy portfel. W sklepach znajdziemy wiele modeli teczek, jednak jak wybrać tę właściwą?

Czym kierować się wybierając teczkę?

Wybierając męską teczkę, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej przeznaczenie. Będziemy nosić ją do pracy, czy też wykorzystywać do innych celów? Istotne jest także połączenie teczki z innymi elementami naszej garderoby, żeby stylizacja stanowiła spójną całość. Jedną z najczęściej stosowanych wskazówek jest dobieranie koloru teczki do odcienia butów. Ważne jest również tworzywo, z którego torba/neseser zostały wykonane. Klasyczna skóra naturalna to najbardziej szlachetny materiał, który długo zachowuje swoje właściwości, można go też konserwować i odnawiać. Niemniej jednak panowie wybierają również syntetyczne materiały, które dobrze sprawdzają się jako element stylu casual.

Jak wybrać stylowy neseser do pracy?

Męskie teczki możemy podzielić na trzy kategorie. Do pierwszej należą eleganckie nesesery, które panowie noszą do pracy, dobierając do nich klasyczny garnitur i buty typu oksford lub brogsy. Takie teczki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, który wytrzyma poddawanie intensywnej eksploatacji. Najbardziej uniwersalne są czarne nesesery, które świetnie komponują się z kolorem butów oraz ciemnego garnituru do pracy. Pamiętajmy jednak, żeby dopasować odcień do najczęściej używanych przez nas dodatków. Brązowe obuwie i czarna teczka stanowią kolorystyczny dysonans, warto więc ujednolicić swoją garderobę, żeby prezentować się nienagannie.

Inne publikacje  Jak dbać o galanterię skórzaną? Czym ją czyścić? Cała potrzebna wiedza w pigułce!

Teczka w luźnym stylu

A może nie potrzebujesz teczki do pracy, tylko do noszenia na co dzień? W stylu casual możesz pozwolić sobie na odstępstwa od klasycznych zasad rządzących modą męską. Zaszalej więc z kolorem teczki, postaw na odcień ciemniejszy lub jaśniejszy niż buty. Dzięki temu uzyskasz ciekawe połączenie kolorystyczne, które nadal będzie ze sobą współgrać, ale nie w jednoznaczny sposób. Wybierasz ciemny brąz czy kolor czarny? A może wolisz płócienną torbę w piaskowym kolorze, którą przewiesisz przez ramię? W sklepach znajdziesz wiele modeli męskich teczek, które świetnie pasują na różne okazje i możesz je swobodnie dostosować do swojej stylizacji. Pamiętaj, że noszenie na co dzień czarnej teczki nie jest wskazane, ten odcień zarezerwowany jest na bardziej formalne okazje, wyjście do pracy czy na służbowe spotkanie.