Wybór szalu do sukienki – na co zwrócić uwagę?

Szale to ponadczasowe dodatki, które podkreślają elegancje stylizacji. Dobrze dobrany szal pomoże także ukryć mankamenty figury, a także ochroni przed chłodem letnich nocy. Wybierając szale do sukienki należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, dzięki którym kreacja będzie pięknie się prezentować i zachwycać wszystkich zebranych gości.

Szale – dlaczego warto wybrać ten dodatek?

Kobiece stylizacje są bardzo ciekawe, jednak nawet te bardzo strojne mogą być wzbogacone dodatkiem, jakim jest szal. Wystarczy wybrać szal o stonowanej kolorystyce, który „uspokoi” nieco całą kreację. Warto pamiętać, że dobrze dobrany szal nigdy nie będzie przytłaczał stroju, szczególnie jeśli jest wykonany z lekkich i przewiewnych materiałów. Dodatkowo szal można wykorzystać do okrycia ramion, kiedy wymagany jest strój bardziej formalny, a sukienka jest bardzo odkryta. Przykładowo wybierając się na ślub do kościoła lub urzędu szalem okrywamy ramiona, a w czasie zabawy weselnej go zdejmujemy.

Szale można wykorzystać również do optycznego modelowania sylwetki. Szal opuszczony luźno wzdłuż ciała optycznie wysmukli sylwetkę, z kolei jeżeli mamy wąskie ramiona możemy go zawiązać wokół szyki lub na wysokości ramion. Takie rozwiązanie poprawi znacznie proporcje ciała.

Inne publikacje  Jaka kurtka narciarska damska będzie hitem tego sezonu?

Jakie są zasady doboru szali do sukienki?

Dobranie szalu do sukienki jest bardzo proste, o ile pamięta się o kilku podstawowych zasadach modowych. Przede wszystkim należy dobrać szal pod względem kolorystycznym do kreacji oraz pozostałych dodatków. Jak to zrobić, by nie popełnić modowego faux pas? Pamiętaj o tych prostych zasadach:

– jeżeli decydujesz się na szal do sukienki – nie zależnie od tego czy będzie to kreacja wieczorowa czy dzienna unikaj ciężkich tkanin, w tym dzianiny. Nawet ażurowy szal wykonany z wełny lub jej zamienników będzie przytłaczał kreację – ten materiał zarezerwuj dla szali dobieranych do płaszczy;

szale koronkowe najlepiej pasują do kreacji o prostym, subtelnym kroju. Podkreślą ich urodę oraz dodadzą całej stylizacji czaru w stylu retro;

– unikaj szali falowanych, które mają przeszycie pośrodku – jeszcze kilka lat temu był to modowy hit, obecnie są uważane za jeden z największych błędów w stylizacji;

– istotna jest też kwestia doboru wzoru i koloru szala do sukienki – jeżeli sukienka jest strojna to staramy się do niej dobrać szal o stonowanej kolorystyce i subtelnym wzorze. Z kolei do skromnej sukienki, aby ją ożywić, można dobrać szal o dużych, wyrazistych wzorach. Jeżeli chodzi o wykończenie szala, to z reguły dobiera się je, albo do sukienki, albo do pozostałych dodatków, które będą uzupełnieniem całej kreacji.

Inne publikacje  Jak stylizować body? Nasze propozycje