Wybór szalu do sukienki – na co zwrócić uwagę?

Szale to ponadczasowe dodatki, które podkreślają elegancje stylizacji. Dobrze dobrany szal pomoże także ukryć mankamenty figury, a także ochroni przed chłodem letnich nocy. Wybierając szale do sukienki należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, dzięki którym kreacja będzie pięknie się prezentować i zachwycać wszystkich zebranych gości.

Szale – dlaczego warto wybrać ten dodatek?

Kobiece stylizacje są bardzo ciekawe, jednak nawet te bardzo strojne mogą być wzbogacone dodatkiem, jakim jest szal. Wystarczy wybrać szal o stonowanej kolorystyce, który „uspokoi” nieco całą kreację. Warto pamiętać, że dobrze dobrany szal nigdy nie będzie przytłaczał stroju, szczególnie jeśli jest wykonany z lekkich i przewiewnych materiałów. Dodatkowo szal można wykorzystać do okrycia ramion, kiedy wymagany jest strój bardziej formalny, a sukienka jest bardzo odkryta. Przykładowo wybierając się na ślub do kościoła lub urzędu szalem okrywamy ramiona, a w czasie zabawy weselnej go zdejmujemy.

Szale można wykorzystać również do optycznego modelowania sylwetki. Szal opuszczony luźno wzdłuż ciała optycznie wysmukli sylwetkę, z kolei jeżeli mamy wąskie ramiona możemy go zawiązać wokół szyki lub na wysokości ramion. Takie rozwiązanie poprawi znacznie proporcje ciała.

Inne publikacje  Jak dobrać spinki do mankietów w koszuli?

Jakie są zasady doboru szali do sukienki?

Dobranie szalu do sukienki jest bardzo proste, o ile pamięta się o kilku podstawowych zasadach modowych. Przede wszystkim należy dobrać szal pod względem kolorystycznym do kreacji oraz pozostałych dodatków. Jak to zrobić, by nie popełnić modowego faux pas? Pamiętaj o tych prostych zasadach:

– jeżeli decydujesz się na szal do sukienki – nie zależnie od tego czy będzie to kreacja wieczorowa czy dzienna unikaj ciężkich tkanin, w tym dzianiny. Nawet ażurowy szal wykonany z wełny lub jej zamienników będzie przytłaczał kreację – ten materiał zarezerwuj dla szali dobieranych do płaszczy;

szale koronkowe najlepiej pasują do kreacji o prostym, subtelnym kroju. Podkreślą ich urodę oraz dodadzą całej stylizacji czaru w stylu retro;

– unikaj szali falowanych, które mają przeszycie pośrodku – jeszcze kilka lat temu był to modowy hit, obecnie są uważane za jeden z największych błędów w stylizacji;

– istotna jest też kwestia doboru wzoru i koloru szala do sukienki – jeżeli sukienka jest strojna to staramy się do niej dobrać szal o stonowanej kolorystyce i subtelnym wzorze. Z kolei do skromnej sukienki, aby ją ożywić, można dobrać szal o dużych, wyrazistych wzorach. Jeżeli chodzi o wykończenie szala, to z reguły dobiera się je, albo do sukienki, albo do pozostałych dodatków, które będą uzupełnieniem całej kreacji.

Inne publikacje  Bolerko do sukienki