Szukasz sprawdzonego lekarza okulisty? Wrocławianie stawiają na zaufane placówki

Stały kontakt z lekarzem okulistą pozwala na regularną kontrolę kondycji wzroku, pomagając tym samym w szybkim eliminowaniu powstających schorzeń oczu już w początkowej ich fazie. Czym powinien wyróżniać się dobry okulista? Wrocław i jego mieszkańcy wybierają sprawdzone placówki medyczne, które działają na polskim rynku od dziesiątek lat.

Jakie zabiegi oferują nowoczesne placówki okulistyczne? Wrocław i okolice

Wybór odpowiedniej placówki medycznej potrafi stanowić niemałe wyzwanie. Oprócz rekomendacji i kwalifikacji sztabu lekarskiego, warto zwrócić uwagę na wyposażenie, które stosowane jest w klinice – odpowiednie zaplecze technologiczne pozwala bowiem na przeprowadzenie zabiegów z jak największą precyzją.

1.     Laserowa korekcja wzroku

Chirurgia refrakcyjna cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich pacjentów już od ponad 20 lat. Za pomocą laserowej korekcji wzroku leczona jest najczęściej krótkowzroczność, astygmatyzm oraz nadwzroczność, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Z laserowej korekcji wzorku nie skorzystają osoby, które cierpią m.in. na jaskrę, zaćmę, cukrzycę czy schorzenia reumatyczne.

2.     Korekcja starczowzroczności

Szacuje się, że po 35. roku życia ludzki wzrok ulega stopniowemu pogorszeniu. Chcąc poprawić kondycję oczu, coraz więcej osób w wieku średnim decyduje się na trwałą korekcję starczowzroczności. Chirurgiczna korekcja wzorku, nazywana inaczej refrakcyjną wymianą soczewek, pozwala na skuteczne wyeliminowanie licznych wad wzroku w całkowicie bezbolesny sposób.

Inne publikacje  Trądzik u nastolatka - jak z nim walczyć?

3.     Zaćma

Zaćma, nazywa inaczej kataraktą, polega na stopniowej utracie przejrzystości soczewki oka. Zjawisko to związane jest najczęściej z postępującym wiekiem i wyeliminowane może zostać wyłącznie za pomocą leczenia operacyjnego. Podczas chirurgicznego usuwania zaćmy pacjent pozostaje w pełnej świadomości i już tego samego dnia może wrócić do domu – następnej doby konieczna jest jednak wizyta kontrolna.

Jakiego okulistę wybrać? Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska ufają ekspertom z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego

Wrocławskie Centrum Okulistyczne we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Zakładowej 11, kilkanaście minut od ścisłego centrum miasta. Placówka oferuje pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną zarówno w zakresie profilaktyki oraz diagnostyki, jak i leczenia zachowawczo-operacyjnego. Odwiedź stronę internetową WCO i zarejestruj się na wizytę już za pomocą kilku kliknięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *