mężczyzna z ułożonymi włosami

Skuteczny sposób na walkę z zakolami

Łysienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Co ciekawe, dotyczy on nie tylko panów w dojrzałym wieku, ale i również tych bardzo młodych, często dwudziestokilkulatków. Jakie są przyczyny powstawania zakoli? Jak można sobie z nimi poradzić? Czy Dermedic szampon to w tym przypadku dobre rozwiązanie, a może jedynym ratunkiem jest przeszczep włosów?

Zakola u mężczyzn

Okazuje się, że nawet co trzeci mężczyzna między 25. a 45. rokiem życia ma spory problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Wiąże się to często z obniżoną samooceną. Wielu panów ma zakola w naprawdę młodym wieku. Wyróżnia się przy tym łysienie miejscowe, plackowate czy androgenowe. Te ostatnie zwane jest również łysieniem typu męskiego. Typowe są dla niego zakola na głowie. Jego przyczyny nie są dokładnie znane, ale wiadomo, że sprzyjają mu predyspozycje genetyczne i męskie hormony (androgeny). Mieszki włosowe ulegają stopniowemu obkurczaniu, co nie pozwala włosom na ponowny wzrost. Utrata włosów często spowodowana jest stresem, kiepską dietą, niskim poziomem testosteronu, zażywaniem antydepresantów czy chemioterapią.

Sposób na zakola – masaż głowy

Czy w przypadku tworzenia się problematycznych zakoli, trzeba od razu decydować się na przeszczep włosów lub kupować Dermedic szampon? Okazuje się, że pomocy bywa w tym przypadku wykonany nawet samodzielnie masaż głowy. Pobudza on krążenie krwi i działa hamująco na proces łysienia. Sprawia niekiedy, że na głowie pojawiają się nowe włosy. Wykonać można go opuszkami palców, szczoteczką do włosów bądź specjalnym masażerem. Warto robić go regularnie, nawet codziennie przez kilka minut.

Inne publikacje  Trądzik u nastolatka - jak z nim walczyć?

Lekarstwa i kosmetyki

W przypadku łysienia stosowane są coraz częściej leki, w których składzie znajdują się m.in. minoksydyl czy antyandrogeny. Są one dość skuteczne, ale niestety w przypadku ich odstawienia, problem szybko wraca.
Dużą popularnością wśród panów cierpiących z powodu łysienia cieszą się dedykowane im kosmetyki np. Dermedic szampon. To preparat wzmacniający, który hamuje proces wypadania włosów. Poprawia on ukrwienie mieszków włosowych, pobudzając aktywność biologiczną cebulek. Wydłuża cykl życia włosa, a przy okazji zwiększa objętość fryzury. Trzeba go jednak stosować z dużą regularnością.

Specjalistyczne zabiegi

Mezoterapia to dobre rozwiązanie, ale tylko przy początkowym stadium łysienia. Tego rodzaju terapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy za pomocą specjalnych preparatów. W ten sposób poprawie ulega krążenie krwi. Skóra głowy staje się też bardziej nawilżona.  Z kolei laseroterapia to zabieg wykorzystujący wiązki lasera do zwiększenia metabolizmu komórkowego. Również i w tym przypadku poprawia się krążenie skóry głowy, a mieszki włosowe ulegają odnowieniu. Stymulowany jest ich wzrost. W laseroterapii od jakiegoś czasu wykorzystywana jest innowacyjna technologia Capillus. Daje ona naprawdę bardzo dobre rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *