Elegancki zegarek męski – kiedy warto go nosić?

Do niedawna ozdoby kojarzyła się głównie z modą dla kobiet, ale przecież istnieje także biżuteria męska. Panowie mogą nosić łańcuszki, bransolety, sygnety, spinki do mankietów czy zegarek.

Współczesny mężczyzna nie boi się wyrażać własnego stylu, a dodatek wyraża go w najlepszy sposób. Wspomniany zegarek też występuje w wielu rodzajach. Kiedy wybrać elegancki model?

Najważniejsza biżuteria męska. Dlaczego warto nosić zegarek?

Obecnie noszenie zegarka stało się zbyteczne, gdyż zazwyczaj mamy przy sobie inne urządzenia, które wskazują godzinę, choćby smartfon. Wielu mężczyzn jednak z niego nie rezygnuje, gdyż ten rodzaj biżuterii męskiej nie jest wyłącznie przedmiotem wskazującym czas, a stał się ważnym elementem wizerunku. Taki dodatek jest dyskretny, gdyż chowa się pod rękaw lub mankiet, a jednocześnie, gdy się spod niego wysunie, cieszy oko. Trzeba więc zadbać o to, by był ładny i spójny z innymi elementami budującymi wizerunek.

Jak wybrać odpowiednią biżuterię męską? Podział zegarków

Obecnie nie obowiązują już sztywne zasady dobru zegarków. Modele, które kiedyś temu były noszone wyłącznie przez określone grupy pasjonatów (piloci, nurkowie, sportowcy), dzisiaj zakłada się do garnituru i nikogo to nie dziwi. Nadal istnieje jednak nieoficjalny podział zegarków w zależności od ich designu. Zegarki klasyczne (garniturowe) mają prosty i minimalistyczny design. Cyferblat jest czytelny, pozbawiony zbędnych elementów graficznych i funkcji typu chronograf. Na ogół mają kopertę w kolorze srebrnym (często polerowaną na wysoki połysk) lub złotym (klasyczny odcień lub popularne w ostatnich latach różowe złoto) o wymiarach 35-40 mm. Taka biżuteria męska zazwyczaj jest dość cienka, by zmieścić się pod mankietem koszuli. Tarcza zazwyczaj ma kolor biały, ecru lub srebrny.

Inne publikacje  Jak nosić sukienki na co dzień?

Co czego pasuje klasyczny zegarek męski?

Jeśli chcemy mieć tylko jeden zegarek, najlepiej wybrać ten klasyczny, o prostym designie – takie czasomierze są uniwersalne i pasują nie tylko do garnituru. Można je bowiem nosić także do mniej formalnych ubiorów. Ich elegancką formę można obniżyć, podmieniając pasek – ten czarny można wymienić na brązowy, a skórzany na nylonowy czy bawełniany. Taka biżuteria męska jest odpowiednia dla panów, którzy cenią ponadczasową modę, ale nie zawsze noszą garnitur. Dobrym wyborem będzie zegarek codzienny, który powinien kupić ten, który może pozwolić sobie na tylko jeden czasomierz, a jego styl ubierania jest bardzo różnorodny (od casualu aż po roboczy garnitur). Warto wybrać model ze srebrną kopertą (pasuje do większości ubrań), jasną tarczą i kupić dodatkowy pasek w innym kolorze. Taki czasomierz to rozwiązanie pośrednie pomiędzy zegarkami klasycznymi a sportowymi. Zazwyczaj jest większy i grubszy od zegarków garniturowych. Sama koperta i tarcza ma więcej elementów (dodatkowe podziałki i przyciski, większe wskazówki, kontrastowe kolory) i funkcji (np. chronograf, budzik, wieczny kalendarz). Mocowaniem może być metalowa bransoleta, paski z nylonu (tzw. NATO strap) i gumy. Do kategorii zegarków codziennych można zaliczyć m.in. chronografy, nurki i piloty.

Inne publikacje  Wskazówki stylowego mężczyzny - kolor teczki jest istotny!

Modny pan wie, co się nosi i jak dobierać biżuterię męską, by wyglądać stylowo. Powinien mieć dobrej jakości elegancki zegarek, który będzie idealnym dodatkiem do stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *