Kurtki damskie

Najcieplejsze kurtki zimowe, sprawdź co wybierać.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kurtka puchowa damska. Nadchodząca zima zapowiada się na naprawdę mroźną, więc podstawą jest ciepłe odzienie. Można śmiało powiedzieć, że puchowe kurtki z naturalnym puchem są zdecydowanym faworytem na zimowe chłody. Taka kurtka świetnie chroni organizm podczas bardzo niskich temperatur. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety kurtek puchowych, a także podpowiemy, gdzie można je kupić.

Zalety kurtek puchowych

Puch to krótkie pióra ptasie, które składają się z niewielkich włókien haczykowatych tworzących izolację. Taka izolacja doskonale utrzymuje ciepło wewnątrz. Powietrze, które znajduje się między włóknami zapewnia właściwą cyrkulację i pomaga magazynować ciepło. W czasie najbardziej srogich zim kurtki z naturalnym puchem są niezwykle skuteczne. Warto pamiętać, że kurtki z wypełnieniem puchowym posiadają jeszcze więcej zalety. Puch można łatwo skompresować, ponieważ jest bardzo lekki oraz sprężysty. Kurtki z puchem nie są ciężkie i można je zwinąć do małych rozmiarów. Nie trzeba się w ogóle martwić, że się coś odkształci lub uszkodzi. Po rozłożeniu kurtka od razu powinna wrócić do początkowych rozmiarów. Nawet przy grubej ocieplinie nie sprawia wrażenia ciężkości, ponieważ sam puch jest naprawdę bardzo lekki. Niezwykle ciężko znaleźć kurtkę o lepszych właściwościach. Od wielu czynników uzależniona jest ostateczna cena kurtek. Stosunek puchu do pierza ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wypełnienie stanowi najczęściej mieszankę obu tych surowców. Warto podkreślić, że ocieplenie mające stosunek 10% pierza i 90% puchu jest najbardziej efektywne. Puch to surowiec naturalny pozyskiwany bezpośrednio od kaczek i gęsi, a to także ma duży wpływ na cenę. Warto mieć świadomość, że certyfikaty Responsible Down Standard (RDS) i Traceable Down Standard (TDS) wprowadzono w 2010 roku. W ten sposób uregulowano procedury, które miały zapewnić humanitarne traktowanie ptaków. Przez to znacząco wzrosły wymagania stawiane wobec hodowców i dostawców, a to też wpłynęło na cenę. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród liderów w produkcji najlepszej jakości puchu znajduje się Polska.

Inne publikacje  Modna propozycja na zimę

Wybór kurtki pikowanej

Na chłodne miesiące przeznaczona jest kurtka pikowana damska, ponieważ technika pikowania doskonale izoluje od zimna. Z pewnością modnie i nowocześnie będziesz się prezentować w pikowanej kurtce. Jest to też uniwersalna kurtka, ponieważ sprawdzi się dobrze zarówno w szykownych, jak i sportowych stylizacjach. Wybór kurtek pikowanych jest bardzo duży, więc każda kobieta bez większego problemu powinna znaleźć coś dla siebie. Przynajmniej jedną pikowaną kurtkę w czarnym lub innym uniwersalnym kolorze warto mieć w swojej garderobie. Czarny kolor pasuje do różnych typów urody i jest bardzo elegancki. W różnych wersjach występuje czarna pikowana kurtka damska. Ciekawym kolorem jest również butelkowa zieleń. Kurtka pikowana w kolorze butelkowej zieleni jest idealna na spacer. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinnaś już wiedzieć, jaką kurtkę kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *