mycie włosów

Włoskie kosmetyki do włosów – czy warto?

Jesteś niezadowolona z wyglądu swoich włosów, bo włosy znajomych są bardziej puszyste i lśniące? Nie oznacza to wcale, że Twoje włosy są gorsze, może po prostu stosujesz niewłaściwe kosmetyki do ich pielęgnacji.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Na wygląd włosów duży wpływ ma właściwy dobór kosmetyków do ich pielęgnacji. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że po wizycie u dobrego fryzjera piękny wygląd włosów utrzymuje się przez kilka dni. Po domowym umyciu stają się ciężkie, przylegają do głowy i po kilku godzinach wyglądają nieświeżo. Najczęściej wystarczy zmienić szampon i odżywkę do włosów i odpowiednio dopasować ich rodzaj.

Podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji włosów jest szampon i odżywka. Powszechnie popełnianym błędem jest dobieranie szamponu do rodzaju włosów, tymczasem szampon służy do oczyszczania skóry głowy i to do jej rodzaju powinien być dopasowany. Szampon zawsze nakładamy na skórę głowy i wmasowujemy go w skórę głowy, na umycie włosów wystarczy tylko powstała piana. Po spłukaniu głowy na włosy należy nałożyć odpowiednio dobraną odżywkę. Do wyboru mamy odżywki do włosów suchych, łamliwych, zniszczonych farbowaniem. Jeśli masz problem z określeniem rodzaju skóry i włosów, to najlepiej zasięgnąć rady fryzjera podczas kolejnej wizyty.

Inne publikacje  Jakie produkty do koloryzacji włosów są najtrwalsze?

Włoskie kosmetyki do włosów

Włosi znani są przede wszystkim z bardzo dobrej i zdrowej kuchni, doskonałych win. W świecie beauty swoją pozycję zawdzięczają niezwykłej dbałości o piękno, są twórcami najlepszych kolekcji ubrań, perfum, ale także kosmetyków do codziennej pielęgnacji.

Na szczególną uwagę zasługują kosmetyki do pielęgnacji włosów, które można znaleźć na półkach wielu drogerii i w sklepach internetowych. I jak zwykle także w tym przypadku można liczyć na wysoką jakość włoskich produktów. Ich siłą są starannie dobrane składniki.

Znani producenci, ale także ci mniej znani, stawiają przede wszystkim na produkty naturalne, bez żadnych dodatków chemicznych. Głównymi składnikami włoskich kosmetyków do włosów są ekstrakty roślin z upraw ekologicznych, naturalne oliwy i oliwki, woda wulkaniczna lub ozonowana.

Dzięki temu szampony i odżywki zapewniają nie tylko odpowiednią pielęgnację włosów, ale także ich regenerację. Barak silikonów i innych środków chemicznych sprawia, że włosy nie są obciążone, długo zachowują puszystość i blask.

Poza kosmetykami do codziennej pielęgnacji włosów, włoskie firmy oferują także bogaty wybór środków do ich stylizacji. Lakiery, pianki, żele oraz farby ułatwiają nadanie fryzurze pożądany kształt oraz kolor. Wszystkie oczywiście produkowane są na bazie naturalnych składników, co chroni włosy przed zniszczeniem.

Inne publikacje  Davines Heart of Glass: tajemnica zdrowych i pięknych blond włosów

Wśród kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów do wyboru mamy kosmetyki do zastosowań domowych oraz kosmetyki dla profesjonalistów przeznaczone dla zakładów fryzjerskich. Te ostatnie warto wybrać także do codziennej pielęgnacji włosów, są co prawda droższe, ale ich wyselekcjonowany skład zapewnia znacznie lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *