białe zęby

Problemy z przebarwieniami? Sprawdź poradę specjalisty

Zęby w odcieniu perłowej bieli to bez wątpienia coś, to jest prawdziwym wyznacznikiem urody i zdrowia. Niestety nie każdemu matka natura dała właśnie taki odcień zębów. Poza tym codzienna dieta, picie dużej ilości kawy, herbaty, wina, a także palenie papierosów przekłada się na to, że zęby zaczynają przybierać brzydki. Mogą pojawić się też przebarwienia. Te ostatnie prezentują się już wyjątkowo nieładnie. Czy można z tym coś zrobić? Zdecydowanie tak. Stomatolodzy mają wiele sposobów na to, jak rozjaśnić kolor zębów, tak, by prezentował się naturalnie.

Co można samemu zrobić w domu?

Aby zęby miały zawsze ładny kolor, wiele można zrobić też samemu w domu. Nie trzeba od razu wybierać się na wybielenie do stomatologa. Wystarczy regularnie używać pasty wybielającej. Na co zwrócić uwagę, gdy kupuje się taką pastę? Po pierwsze, pasta powinna mieć łagodne działanie. To tak naprawdę sprawdzimy dopiero w użyciu. Jeżeli po myciu zębów pojawia się nieprzyjemne uczucie, zęby zwyczajnie bolą, pojawia się nadwrażliwość, nie jest to dobry znak. Taką pastą trzeba odłożyć, a w drogerii wybrać coś delikatniejszego. Inna dobra rada dotyczy też tego, gdzie kupować takie pasty.  Takie pasty dedykowane są między innymi dla osób mających problemy z nadwrażliwością zębów.

Inne publikacje  Na co zwrócić uwagę wybierając odżywkę do włosów?

Paski wybielające

Kolejny krok w domowych działaniach związanych z wybielaniem zębów to tak zwane paski wybielające. To dosyć spora nowość na rynku. Paski działają w ten sposób, że używa się przez co najmniej dwa tygodnie, aby zęby stopniowo stawały się jaśniejsze. Można kupić też specjalne nakładki. Niektóre z nich aktywuje się tak, że naświetla się je specjalną lampą, która jest dołączona do zestawu. To trochę większa inwestycja, ale też efekty dużo lepsze, niż w przypadku używania samej pasty.

Wybielanie u stomatologa

Najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień. Coś, co działa dużo lepiej, niż zwykła pasta wybielająca zęby, to wybielanie zębów u stomatologa. Tego typu usługi ma praktycznie każdy dentysta. Metod jest wiele, są one coraz bardziej skuteczne. Na początku lekarz stomatolog najczęściej przeprowadza piaskowanie zębów, a zatem usuwa złogi kamienia, który najczęściej powoduje właśnie powstawanie przebarwień. Już po samym piaskowaniu zęby wyglądają na dużo bielsze. Dla niektórych Ten efekt jest wystarczający.

Można pójść o krok dalej i zdecydować się na wybielanie. Nie jest ono dedykowane dla każdego. Lekarz może odradzić wydzielanie na przykład wtedy, gdy ma się wyjątkowo wrażliwe zęby. Jedno jest pewne. Nie trzeba męczyć się z przebarwieniami, które powstały na przykład wtedy, gdy prowadziło się mniej zdrowy tryb życia. Dzisiaj stomatologia estetyczna ma takie rozwiązania, że naprawdę każdy może cieszyć się pięknymi białymi zębami. One tak bardzo odmładzają twarz, piękny biały uśmiech dodaje uroku każdemu. Warto o to zawalczyć.

Inne publikacje  Opryszczka wargowa – jak leczyć opryszczkę na ustach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *