portfel damski

Portfel do 100 zł

O tym dowiesz się:

Dla kobiety bardzo ważna jest torebka, bo tam znajduje się zazwyczaj wiele potrzebnych jej rzeczy. Wśród nich zwykle jest ten najważniejszy – portfel. Portfele to istotne dodatki również dla mężczyzn, przecież panowie nie zawsze mają przy sobie torby. Pewne jest, że to jeden z najczęściej używanych przez nas przedmiotów codziennego użytku. Wszyscy musimy schować gdzieś trochę gotówki, nierzadko jakieś dokumenty, zdjęcia rodziny i różnego rodzaju karty rabatowe, kredytowe i płatnicze. Czy warto wydawać na niego dużo pieniędzy?

Niedrogi portfel

Jaki portfel wybrać? Kluczowe są dwie kwestie: co chcemy w nim przechowywać oraz ile chcemy przeznaczyć pieniędzy na jego zakup.

Jeśli ma być on tani, to znaczy kosztować np. nie więcej niż 100 zł, to prawdopodobnie będziemy musieli iść na pewne ustępstwa. Może nie zawsze uda nam się dostać portfel w kolorze, jaki chcieliśmy lub nie takiej firmy, jakiej sobie wymarzyliśmy.

Gdzie najlepiej kupować portfele troszkę tańsze, ale dobrej jakości? W okresie sezonowych wyprzedaży w sklepach firmowych można złowić ładny skórzany model portfela za cenę niższą niż zazwyczaj. Można też udać się do różnego rodzaju dyskontów handlowych i spróbować za tę cenę kupić portfele z innego rodzaju materiałów niż skóra np. nylonu.

Inne publikacje  Logistyka zwrotów - na czym polega?

Swego czasu pewna bardzo znana firma za pośrednictwem jednego z tzw. dyskontów handlowych sprzedawała swoje torebki, portfele i inne skórzane dodatki. Niestety takie okazje trafiają się bardzo rzadko. Najczęściej jednak świetne okazje wypatrzeć można na różnego rodzaju portalach aukcyjnych, gdzie nowe portfele można kupić za cenę nie wyższą niż wspomniane 100 zł. Można przy okazji wybrać sobie odpowiedni kolor czy model.

Modele portfeli

Jeśli chodzi o drugie kryterium, czyli jak wiele przedmiotów ma nasz portfel pomieścić, jest też w czym wybierać. Aktualnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów portfeli. Są takie zamykane na rzep albo na zamek, skórzane, nylonowe, plastikowe.

Dla kobiet, które lubią mieć w portfelach wszystko, co tylko się da, najlepsze będą te, które wyglądają jak małe kopertowe torebki. Mają one kilka kieszonek i przegródek (także na banknoty) oraz część na bilon. Czyli można tam schować karty kredytowe, gotówkę, zdjęcia i jakieś małe notatki czy wizytówki.

Dla panów najlepszy są portfele składane na pół, które mają przegródkę na papierowe banknoty, kilka kieszonek na karty płatnicze oraz mała kieszonkę na bilon. Jeszcze mniejsze i bardzo funkcjonalne są portfele składające się z trzech części, podobne do poprzednio opisywanego modelu ale zajmujące mniej miejsca, a wiec łatwiej można schować je w kieszeni spodni.

Inne publikacje  Jak wybrać kolonie dla dziecka?
czarny portfel meski
Niedrogi portfel męski (źródło: www.sklep.wittchen.com/leathergoods/category/3/portfele.html)

Bez względu na cenę i model chcemy, aby portfele, które nosimy i zawsze mamy przy sobie, były funkcjonalne i wytrzymałe. Najlepiej, abyśmy mogli korzystać z nich przez lata. Dobrze dobrany dodatek, jakim jest portfel, może ułatwić nam życie. Jednak oprócz ceny najważniejsza jest jego funkcjonalność. Zatem jeśli decydujemy sie na jego zakup, musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie, co chcemy w nim przechowywać i do jakich celów będzie nam służyć.