jak dobrac pasek do spodni

Jaki pasek dobrać do spodni jeansowych?

Paski do spodni przede wszystkim muszą je dobrze podtrzymywać w talii, by się nie osuwały w czasie chodzenia oraz, co bardzo istotne siadania czy przykucania. Pasek to także coraz częściej dodatek uzupełniający całą stylizację, zarówno męską, jak i damską. Jaki pasek będzie najlepiej pasował do spodni jeansowych? Podpowiadamy, jak dobrać idealny pasek do Twoich ulubionych jeansów.

Jakie paski najlepiej pasują do spodni jeansowych?

W sklepach odzieżowych, a także butikach specjalizujących się w sprzedaży galanterii męskiej i damskich można znaleźć wiele rodzajów pasków wykonanych z przeróżnych materiałów. Wybierając pasek do spodni jeansowych warto zwrócić uwagę na kolor noszonego na co dzień obuwia. Tutaj panuje taka sama zasada, jak przy wyborze paska do garnituru- kolor paska powinien korespondować z barwą butów.

Do spodni jeansowych będą pasowały paski z wielu rodzajów materiałów. Bardzo popularne są paski skórzane. Jednak decydując się na ten rodzaj paska należy pamiętać o tym, by miał on naturalne wykończenie. Lakierowane, błyszczące i sztywne paski bardziej sprawdzą się w strojach wieczorowych, gdyż doskonale pasują do lakierków. Skórzany pasek do jeansów można ubrać wtedy, gdy ubieramy skórzane buty i klasyczną koszulę z długim rękawem. Można go tez ubrać do koszulki polo.

Inne publikacje  Najlepsze zimowe stylizacje dla kobiet

Do t-shirtów i mniej formalnych strojów można wybrać paski parciane, które nadają stylizacji bardziej luźnego charakteru. Paski parciane są wytrzymałe i dostępne w dużej ilości kolorów.

Wybierając pasek do jeansów należy pamiętać, żeby nie był on zbyt cienki, gdyż będzie źle podtrzymywał spodnie i załamywał się w czasie noszenia. Z kolei zbyt gruby pasek może nie przejść przez szlufki.

Jakie zapięcie paska do spodni?

W paskach do spodni wykorzystywane są najczęściej trzy rodzaje zapięć: klasyczne klamry, klamry z bolcem zapinanym od góry i zatrzaski. Zatrzaski najczęściej występują w paskach parcianych. W tym przypadku spodnie nie mają dziurek i zapina je się poprzez naciągnięcie pasa i zamknięcie na wybranej szerokości.

Do spodni jeansowych, szczególnie mężczyźni wybierają paski ze zdobionymi klamrami. Jest to inspiracja stylem kowbojskim. Jednak ze zdobionymi klamrami należy uważać, gdyż mogą łatwo nieformalną stylizację przeobrazić ubiór o kiczowatym charakterze.

Jakie błędy przy wyborze paska do spodni popełniane są najczęściej?

Często popełnianym błędem jest wcześniej wspomniane wybranie paska w kolorze innym niż buty. O ile w stylizacjach codziennych nie jest to problemem, o tyle już w oficjalnych może być uważane za faux pas. Błędem jest też wybieranie paska zbyt cienkiego, a także ubieranie paska do spodni bez szlufek. O ile w męskich krojach praktycznie zawsze znajdują się szlufki, tak już w damskich nie, przykładem mogą być np. jegginsy.

Inne publikacje  Jak dbać o galanterię skórzaną? Czym ją czyścić? Cała potrzebna wiedza w pigułce!

Błędem, który już raczej się nie zdarza jest jednoczesne noszenie paska i szelek. Z kolei dalej na ulicach można zaobserwować osoby, które mają luźny, za duży t-shirt wciśnięty w spodnie z paskiem. O wiele lepiej jest wybrać dopasowaną bluzkę i pozwolić jej luźno opaść na spodnie. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób o bardziej krępej sylwetce