„Nie stawiaj torebki na podłodze, bo pieniądze z niej wyjdą!”- na pewno słyszałaś to nie raz. Sprawdź naszą listę 4 najśmieszniejszych zabobonów

Według ostatnich badań, większość Polaków wierzy w przesądy. Niby nie chcemy przyznać, że coś takiego jak drobne gesty i rzeczy wpływa na nasze życie, jednak na wszelki wypadek wolimy nie kusić losu. Jakie są najzabawniejsze zabobony związane z portfelem i pieniędzmi? Czy wierzymy również w te mniej znane?

Torebka na podłodze

 Chyba każda z nas słyszała oburzenie w głosie mamy, babci, cioci czy nawet koleżanki, gdy postawiłyśmy naszą torebkę na podłodze. Przekonanie, że stojąca na podłodze torebka, w której trzymamy portfel damski, sprawia, że wychodzą z niej pieniądze, o dziwo ma się całkiem dobrze. Większość kobiet nie przywiązuje wagi, gdzie kładzie torebkę czy portfel damski, a jednak mimo wszystko stara się unikać tej nieszczęsnej podłogi.

Portfel damski? Wyłącznie czerwony!

 Moda i zmieniające się trendy sprawiają, że portfele damskie można znaleźć w najróżniejszych wzorach i kolorach. Bogactwo barw, ciekawych deseni oraz kształtów przegrywa jednak w konfrontacji z czerwonym portfelem damskim. Powód? Otóż wedle zakorzenionych dość mocno wierzeń, to właśnie ognista barwa portfela przyciąga do niego pieniądze. Podobno, właścicielki czerwonego portfela damskiego, nigdy nie narzekają na brak gotówki. Może warto to sprawdzić? W końcu czerwony to bardzo piękny kolor.

Inne publikacje  Jak ubierać się wygodnie, ale elegancko?

Ryba, której łuski gwarantują dostatek

 Tradycyjne wkładanie łusek karpia do portfela podczas wigilijnej kolacji to gwarancja dobrobytu i zabezpieczenie przed kradzieżą. Wszyscy od dzieciństwa doskonale znamy ten przesąd. Z jednej strony śmiejemy się z rodziców i dziadków, którzy z powagą nakazują nam włożyć te cudownie działające na stan naszych finansów łuski, z drugiej raczej nie chcemy sprawdzać na własnej skórze , co się wydarzy, jeśli zabraknie ich w portfelu damskim. Nie wyjaśniono w jaki sposób łuska ryby, którą z takim apetytem zjedliśmy podczas uroczyste kolacji, wpływa na nasze dochody, ale nikt nie chce ryzykować..

Portfel w prezencie? Nie zapomnij o grosiku!

 Czy wyobrażasz sobie, że otrzymujesz na urodziny portfel damski i brakuje w nim grosika na szczęście? To absolutnie wykluczone! W naszej świadomości wręczenie prezentu w postaci portfela damskiego bez wrzucenia do niego jednogroszówki, jest wręcz nietaktem. Co ciekawe, nie tylko Polacy wierzą w ten przesąd, w Chinach również praktykuje się trzymanie drobnych monet, które mają przyciągać bogactwo i chronić przed katastrofą finansową.

Jak widać w naszej świadomości wciąż dobrze mają się różnego rodzaju zabobony. Z mniej znanych warto wspomnieć, o takim, który przestrzega przed posiadaniem brudnego, zniszczonego lub co gorsza, rozprutego portfela. Należy jak najszybciej zakupić nowy portfel, aby ustrzec się bankructwa lub kradzieży. Z jednej strony brzmi to trochę jak wymyślone na potrzeby producentów portfeli damskich, z drugiej kto wie może rzeczywiście nie warto ryzykować i wymienić portfel damski na lepsze model?

Inne publikacje  Jaką męską kurtkę wybrać na wiosnę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *