Kurtki zimowe damskie

Najlepsze zimowe stylizacje dla kobiet

W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem cieszą się kurtki zimowe damskie. Kurtkę puchową bardzo często można spotkać zimą, ponieważ jest to najpopularniejszy rodzaj odzieży wierzchniej. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu puchówki były klasycznym elementem stroju narciarskiego. W tym artykule wyjaśnimy także, czym są workery damskie, a także wymienimy ich najważniejsze zalety.

Wybór kurtki zimowej damskiej

Ochrona przed niskimi temperaturami oraz chłodnym wiatrem to podstawowa funkcja kurtki puchowej. Nie ulega wątpliwości, że od rodzaju wypełnienia zależą głównie właściwości termoizolacyjne puchówek. W sprzedaży można znaleźć kurtki z wypełnieniem syntetycznym oraz naturalnym. Oczywiście kurtki z wypełnieniem naturalnym są zdecydowanie droższe, więc nie wszystkich stać na taki wydatek. Puch naturalny to niewielkie piórka gęsi lub kaczek, które świetnie izolują od zimna. Zwykłe pióra to inny rodzaj wypełnienia, jednak ich termoizolacyjne właściwości są dużo gorsze. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że producenci stosują także mieszanki piór oraz puchu. Z puchowych kurtek zimą wcale nie muszą rezygnować alergicy. Dla takich osób został przygotowany syntetyczny puch, który jest bardzo tani. Według ekspertów puch gęsi posiada najlepszą sprężystość oraz właściwości termoizolacyjne. Jednak jest on bardzo drogi, dlatego większość ludzi wybiera puch syntetyczny. Z reguły puch gęsi wykorzystuje się w specjalistycznej odzieży, która jest przeznaczona na wypady wysokogórskie. Cały szereg zalet posiada wypełnienie syntetyczne, a jedną z nich jest bardzo przystępna cena.

Inne publikacje  Buty w stylu boho – jak je nosić?

Wypełnienie kurtki

Podczas codziennych zimowych aktywności idealnie sprawdzą się kurtki z wypełnieniem tego rodzaju. Można śmiało powiedzieć, że w sezonie zimowym podczas minusowych temperatur doskonale sprawdzają się kurtki puchowe. Niestety modele z naturalnym wypełnieniem nie są odporne na wilgoć. Przemoczony puch staje się ciężki, a do tego traci swoje właściwości termoizolacyjne. Może to być bardzo niekomfortowe w przypadku długiej pieszej wycieczki. Warto wspomnieć, że puch też ciężko całkowicie wysuszyć. Nawet kilka dni może trwać proces suszenia. Oznacza to, że zdecydowanie bardziej funkcjonalna jest syntetyczna ocieplina, która nie traci właściwości izolacyjnych w przypadku zamoczenia. Przed mrozem i wiatrem będzie Cię chronić nawet wilgotna kurtka. Dodatkowo bardzo krótki jest proces suszenia kurtki z syntetyczną włókniną. Jednocześnie bardzo niewielkie jest ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni. Najlepiej kupić kurtkę puchową u sprawdzonego i renomowanego producenta, który cieszy się pozytywną opinią i wiele lat działa na rynku. Workery damskie to masywne buty sznurowane, które sięgają za kostkę. Posiadają specjalną grubą podeszwę z wycięciami, które są charakterystyczne dla obuwia roboczego. Workery dostępne są w wersji lakierowanej oraz matowej. Buty dostępne są w wielu kolorach, więc każda kobieta może znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Należy pamiętać, żeby workery nosić zawsze w zestawieniu ze spodniami jeansowymi.

Inne publikacje  Jak wybrać trymer do nosa i uszu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *