fryzjerka przygotowuję klientkę do koloryzacji

Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki do koloryzacji włosów?

Farbowanie włosów to popularny zabieg o długiej historii. Od wieków ludzie różnymi metodami zmieniali kolor włosów. Współczesne kosmetyki do koloryzacji przynoszą spektakularne efekty. Odpowiednio przeprowadzona koloryzacja włosów to nie tylko piękny kolor, ale przede wszystkim trwały efekt. Trzeba tylko wiedzieć jakich kosmetyków użyć.

Produkty do koloryzacji włosów

Na rynku dostępne są różnorodne produkty do koloryzacji włosów, najbardziej powszechne to farby do włosów, ale spotkać też można różnego rodzaju pianki czy szampony. Nadal wiele osób do farbowaniu używa także henny.

Zadaniem produktów do koloryzacji włosów jest zmiana ich koloru. Najczęściej dzieli się te produkty na trzy kategorie określające jak trwały jest efekt koloryzacji. Farby do włosów mogą być trwałe, półtrwałe lub tymczasowe.

Produkty tymczasowe dają krótkotrwały efekt, kolor zmywa się bardzo szybko, często już po pierwszym myciu lub w ciągu kilku myć. Produkty półtrwałe także nie wnikają w łuskę włosa przez co zmywają się w przeciągu kilku tygodni. Do takich produktów należą szampony koloryzujące i tonery. Farby trwałe wnikają głęboko w strukturę włosa, zmieniają kolor i zapewniają długotrwały efekt.

Inne publikacje  Legginsy, spodnie idealnie dopasowane do ciała

Jak wybrać kosmetyk do koloryzacji włosów?

Wybierając kosmetyki do koloryzacji włosów większość osób skupia się na wyborze odpowiedniego koloru oraz na trwałości farby. Wiadomo jednak, że w zależności od składu farby, koloryzacja może być mniej lub bardziej szkodliwa. Szczególnie jeśli chodzi o farby trwałe, które umożliwiają diametralną zmianę koloru włosów. Takie farby mają działanie oksydacyjne, dzięki połączeniu utleniacza i substancji alkalizującej otwierają łuski włosa i wnikają głęboko w łodygę włosa. Taka koloryzacja jest skuteczna nie tylko przy dużej zmianie koloru, ale także gwarantuje dokładne pokrycie siwych włosów.

Niestety produkty do koloryzacji często w swoim składzie zawierają substancje, które mogą niekorzystnie wpływać na włosy, a nawet zdrowie. Na cenzurowanym od dawna jest amoniak, ale obecnie coraz rzadziej używa się go do produkcji farb do włosów. Jednak wiele farb zawiera inne niepożądane substancje, w różnych produktach do koloryzacji występuje ponad 20 tego typu składników. Wybierając kosmetyk warto poświęcić chwilę by sprawdzić czy farba nie zawiera któreś z poniższych substancji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *