poszetka

Materiał wykonania poszetki

Poszetka to chustka, którą wkłada się do małej kieszeni marynarki. Niektórzy mężczyźni mają z nią problem, gdyż nie wiedzą z czym i jak ją nosić. Tymczasem można ją nosić ją właściwie zawsze. Świetnie wygląda zarówno w klasycznym zestawieniu z garniturem i koszulą wizytową, jak i do sportowej marynarki. Z jakiego materiału robi się poszetki?

Czym jest poszetka?

Poszetka to mały skrawek materiału, przeważnie w formie kwadratu o regularnych bokach. Służy wyłącznie do ozdoby i wizualnego ożywienia górnej części marynarki.

Bez względu na charakter stylizacji poszetka pozwala zaakcentować osobowość. Ważny jest nie tylko jej kolor, lecz także sposób noszenia.

Istnieje kilka sposobów składania poszetki. Najprostszy z nich to złożenie jej dwukrotnie na pół – najpierw wzdłuż, a potem wszerz. Po rozwinięciu rogów chusteczki, należy tylko zawinąć rogi kwadratu i włożyć chustkę do kieszonki. Poszetkę można także zebrać w środku i włożyć krawędziami do kieszonki. Wystająca jej część przypominać będzie wówczas swoim kształtem pąk. Można ją także po prostu złożyć na kilka części i wsunąć do kieszonki tak, by wychylał się z niej tylko prostokątny fragment.

Inne publikacje  Buty w stylu boho – jak je nosić?

Każdy sposób noszenia tej ozdoby jest dobry i zależy wyłącznie od gustu i fantazji jej właściciela.

Z jakiego materiału można uszyć poszetkę?

Materiał poszetki wpływa na to, jak formalny robi się strój, do którego założymy daną poszetkę. Poszetka wykonana z lnu jest doskonałym uzupełnieniem eleganckiego stroju. Poszetkę w kolorze białym wykonaną z tego materiału można założyć na bankiet czy do opery. Len wprawdzie jest materiałem nieformalnym i nie szyje się z niego eleganckich koszul, ale przy poszetce złożonej po prezydencku pięknie kontrastuje z resztą formalnego stroju. Nie błyszczy, nie zwraca na siebie nadmiernej uwagi.

Poszetki szyje się także z jedwabiu. Ten wykwintny materiał ładnie układa się w brustaszy i pięknie kontrastuje z fakturą materiału, z którego szyje się garnitury.

Poszetka z bawełny niezbyt ładnie się załamuje, tworząc nieprzyjemne dla oka zagięcia, a specjaliści twierdzą, że jest nieco nijaka. Wełna jest idealnym materiałem na poszetki noszone do grubszych garniturów zimowych. Gruby, mięsisty materiał przy równie grubej marynarce daje niezwykły efekty ciepłego zestawu.

Jaki kolor powinna mieć poszetka?

Gładka powinna być tylko poszetka najbardziej formalna, czyli biała. Mocne wzory wyglądają najlepiej w przypadku nieformalnych zestawów z marynarkami. Delikatne wzory z kolei są świetnym uzupełnieniem zestawów nieco bardziej formalnych. Zwróćmy uwagę także na wykończenie poszetki. Maszynowe wykończenie, czyli overlock nieco burzy wygląd materiału, więc lepiej wybierać poszetki rolowane ręcznie, które wyglądają przepięknie.

Inne publikacje  „Nie stawiaj torebki na podłodze, bo pieniądze z niej wyjdą!”- na pewno słyszałaś to nie raz. Sprawdź naszą listę 4 najśmieszniejszych zabobonów

Poszetka to wprawdzie tylko mały kawałek materiału, ale ma duże znaczenie, gdyż dodaje stylizacji charakteru i elegancji. Wybierzmy poszetkę wykonaną z tkaniny dopasowanej do garnituru i koszuli, by stworzyć stylowy zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *