Legginsy, spodnie idealnie dopasowane do ciała

 

Przyjęło się przekonanie, że legginsy mogą nosić jedynie bardzo wysokie i szczupłe kobiety o sylwetce jak z żurnala. Jednak kiedy legginsy są dobrze dobrane do sylwetki, a pozostałe części garderoby korespondują ze sobą na ubranie legginsów mogą pozwolić sobie praktycznie wszystkie panie.

 

Legginsy – podstawowy element mody oversize

 

Legginsy, szczególnie te w bardziej eleganckim wydaniu, wykonane z materiałów wysokiej jakości sprawdzają się w stylizacjach ovesize, czyli w takich, w których jednym z elementów jest ubranie wyglądające na nieco „za duże”. Ważne jest w takim stylu jest to, aby zachować proporcje sylwetki i jeżeli góra jest dość obszerna, to dół stylizacji powinien być dobrze dopasowany do ciała. I tu właśnie sprawdzają się legginsy lub jegginsy, czyli spodnie jeansowe wykonane z bardzo elastycznych materiałów, które swoją formą przypominają klasyczne legginsy.

 

Do krótszych tunik i do swetrów warto wybrać legginsy wykonane z materiałów przypominających fakturą skórę, ale z dodatkiem elastycznych włókien. Ewentualnie, jeżeli decydujemy się na legginsy z tkaniny lub materiału, z jakiego produkuje się rajstopy, to warto wybrać jak najgrubsze, by nie prześwitywało przez nie ciało. Ewentualnie można wybrać legginsy ze wzmocnioną i pogrubioną górną częścią. Jednak tego typu legginsy warto zostawić do nieco dłuższych bluzek i spódnic bądź sukienek.

Inne publikacje  Najlepsze zimowe stylizacje dla kobiet

 

W takich stylizacjach warto też unikać legginsów ozdobionych wyrazistymi wzorami, szczególnie jeśli chcemy je ubrać do pracy. Takie wzorzyste legginsy mogą też zaburzać proporcje sylwetki. Najlepiej wyglądają w nich panie o idealnie proporcjonalnych nogach.

 

Legginsy – sportowy szyk i wygoda

 

Legginsy sprawdzają się szczególnie w sportowych stylizacjach, które mają zapewnić wygodę na co dzień. Wybierając legginsy do sportowych stylizacji o nieco luźniejszym charakterze, warto wybierać spodnie, które będą wykonane z bawełny z domieszką elastycznych włókien, szczególnie jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, a swoboda ruchów jest nam potrzebna.

Spodnie tego rodzaju będą też dobrym rozwiązaniem dla osób szukających dobrego stroju na siłownię czy samodzielnych ćwiczeń takich jak bieganie, jogging czy jazda na rowerze. Wybierając spodnie do ćwiczeń na zewnątrz warto szukać takich, które będą wykonane z nowoczesnych tkanin. Istotne są właściwości termoizolacyjne. Zimą warto ubierać legginsy termiczne chroniące przed chłodem i zatrzymujące ciepło. Kiedy przychodzą cieplejsze dni o wiele lepiej sprawdzą się spodnie z cienkiej, przewiewnej tkaniny.

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

 

Legginsy powinny być dobrze dopasowane do ciała, w tym także pod względem długości nogawki, by nie zwijały się one nieestetycznie u dołu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju spodnie nie mogą być zbyt obcisłe, by materiał nie wrzynał się w zgięcia kolan, pachwiny czy pośladki. Zbyt obcisłe spodnie tego rodzaju mogą też rozszerzać się za mocno, co spowoduje, że będą tworzyły się na nich nieestetyczne prześwity, szczególnie w górnej części.

Inne publikacje  Jak wybrać trymer do nosa i uszu?