koloryzacja włosów

Jakie produkty do koloryzacji włosów są najtrwalsze?

Kobiety od wieków farbują włosy. Wynika to z wielu pobudek: chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, wrócić do swojego naturalnego koloru, czy pokryć pierwsze siwe włosy. Jeśli nigdy nie nakładałaś farby na pasma, zacznij małymi kroczkami. Szamponetki, płukanki czy farby ziołowe „przyzwyczajają” włosy do substancji chemicznych. Dopiero potem powinnaś sięgnąć po farbę. Jakie produkty do koloryzacji są najtrwalsze?

Co należy wiedzieć przed zafarbowaniem?

Weź pod uwagę przede wszystkim kondycję swoich kosmyków. Czy są przesuszone, matowe, czy może przerzedzone? To powinno zadecydować o wyborze odpowiedniego preparatu – niektóre z nich przeznaczone są do zniszczonych włosów. W ich składzie można znaleźć potężną dawkę składników odżywczych. Sięgnij po profesjonalne produkty fryzjerskie, czyli te z wyższej półki. Cena jest nieco wyższa w porównaniu do środków sprzedawanych w zwykłych drogeriach, ale ich skład i właściwości pielęgnacyjne całkowicie rekompensują wydatek.

Krem koloryzujący

Krem koloryzujący jest mniej inwazyjny w kontakcie z włosami niż farba, ponieważ nie uszkadza ich łusek. Wybrany odcień utrzymuje się na głowie nawet do 30 myć. Efekt więc jest dość zadowalający, a stosowanie odżywek utrwalających kolor może nawet wydłużyć jego żywotność. Co powinnaś znaleźć na etykiecie produktu? Zwróć uwagę na:

  • brak amoniaku (ten składnik działa wyniszczająco na włosy);
  • filtr ochronny o wysokości przynajmniej SPF 15;
  • substancje rozświetlające (nadają one ładnego, zdrowego blasku).
Inne publikacje  Sekrety pięknych włosów, profesjonalne metody na zamknięcie łusek włosa w domu

Farba do włosów

Farba do włosów jest kosmetykiem o wysokiej trwałości. Warto jednak zaznaczyć, że zawiera utleniacze, które mocno ingerują w łuski włosa, a pigment wypiera naturalny kolor. Jeśli zatem zdecydujesz się właśnie na farbę, kup taką, która wywrze na twoje pasma najmniej szkodliwy wpływ. Na rynku dostępne są coraz to nowsze warianty. Oto niektóre z nich:

  • ziołowe farby oparte na naturalnych składnikach które nie tylko dają ładny kolor, ale odżywiają włosy (oznaczone certyfikatem BDIH);
  • kolorowe mieszanki na bazie substancji zasadowych (nie ma w nich amoniaku, który drażni skórę głowy);
  • farby z olejkami nawilżającymi, dzięki którym po koloryzacji włosy nie wypadają.

Jak farbować, aby kolor długo się utrzymał?

Wzmocniony kolorystyczny efekt uzyskasz, jeśli po wypłukaniu włosów od razu wysuszysz je suszarką. Aby kolor nie wyblakł, ani zbyt szybko się nie zmył, zastosuj odżywki utrwalające odcień i chroniące włosy przed uszkodzeniami. Znajdziesz je w drogerii lub hurtowni z kosmetykami fryzjerskimi. Po każdym umyciu głowy nałóż odżywkę, potrzymaj ją na włosach minimum 15 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Co najważniejsze, nigdy nie myj włosów w gorącej wodzie! Woda o wysokiej temperaturze powoduje, że kolor traci szybko swoją wyrazistość i matowieje. Latem nie wystawiaj się zbyt często na słońce. Promienie UV zniweczą cały Twój plan posiadania na włosach pięknego, żywego koloru.

Inne publikacje  Włoskie kosmetyki do włosów - czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *