Jak dbać o galanterię skórzaną? Czym ją czyścić? Cała potrzebna wiedza w pigułce!

Kupując produkty z prawdziwej skóry, każdy liczy na to, że nie ulegnie ona zniszczeniu. Jednak jest to materiał, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by móc wyglądać, jak nowy przez długie lata. Męskie portfele skórzane i inne przedmioty codziennego użytku wykonane ze skóry są podatne na uszkodzenia i zabrudzenia. Dlatego warto dowiedzieć się, czym najlepiej czyścić tego rodzaju materiały, by nie uległy one zniszczeniu. Oto kilka sposobów na to, jak czyścić i dbać o galanterię skórzaną.

Nie zaniedbuj skóry

Bez względu na to, czy są to męskie portfele skórzane, czy innego rodzaju przedmioty wykonane ze skóry, nie można ich zostawić bez ingerencji. Długotrwałe zaniedbywanie tego materiału sprawia, że potem nie można jej przywrócić do pierwotnego stanu. Dlatego dobrym pomysłem, jest przeprowadzanie zabiegów, które mają służyć zaimpregnowaniu skóry. Tego rodzaju zabiegi najlepiej wykonywać raz na trzy miesiące, a w niektórych wypadkach można robić je nawet co pół roku. To ile razy w roku należy zaimpregnować skórę, zależy do tego, czy mowa tu o portfelach, czy torebkach, których używa się każdego dnia. Im lepiej dba się o skórę na co dzień, tym łatwiej jest ją utrzymać w dobrym stanie i usuwać z niej ewentualne zabrudzenia.

Inne publikacje  Najlepsze zimowe stylizacje dla kobiet

Natłuszczanie i czyszczenie

Galanterię skórzaną należy regularnie czyścić i natłuszczać. Jeżeli na jej powierzchni pojawiają się zabrudzenia, to do ich usunięcia najlepiej użyć wody z octem. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie terpentyny i białka jaj. Mieszanka tych dwóch składników, po wtarciu w skórę z łatwością pozbędzie się plam i zabrudzeń. Do utrzymania skóry w idealnym stanie konieczne jest jej natłuszczanie. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie galanterii skórzanej w dobrym stanie, jest wcieranie w nią olejków, czy wosku pszczelego. Dodatkowo po każdym natłuszczeniu, trzeba dokładnie wypolerować skórę. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko przetarć, powstawania zabrudzeń i innych uszkodzeń.

Konserwacja skóry

Istnieje wiele rodzajów skóry, a każdą z nich trzeba chronić, więc poddana powinna być konserwacji. Bez względu, czy są to męskie portfele skórzane, których używa się codziennie, czy są to dodatki, które zakłada się raz na rok, to konserwacja jest potrzebna, by materiał był chroniony przed zewnętrznymi czynnikami – twierdzi specjalista Ze Skóry. Jeżeli materiał jest często używany, to warto częściej go impregnować, na przykład za pomocą natłuszczania. Dzięki temu skóra nie traci na elastyczności i miękkości. A dodatkowo konserwacja wspomaga naturalną wodoodporność skóry. Przed zastosowanie środków ochronnych, warto dowiedzieć się, jaki rodzaj skóry, jest zastosowany na dany przedmiot.

Inne publikacje  Jaki pasek skórzany wybrać na prezent dla mężczyzny? Dowiedz się!

Plamy na skórze

Plamy i zabrudzenia pojawiające się na skórze, stanowią niemałe wyzwanie podczas ich usuwania. Skóry nie można prać, a stosując domowe sposoby na jej czyszczenie, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, ponieważ jest to materiał, który bardzo szybko ulega zniszczeniu. Należy wybierać środki delikatne, które są dostosowane do powierzchni skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *