Etui na karty kredytowe, czyli eleganckie akcesoria dla mężczyzn

Elegancki mężczyzna nie może mieć wypchanych kieszeni, ale musi gdzieś schować pieniądze i karty bankomatowe. Portfel zawsze będzie nieco odstawał. Co więc robić, by móc zabrać ze sobą karty, a jednocześnie nie zepsuć stylizacji? Rozwiązaniem jest etui na karty skórzane, które spełni swoje zadanie, a jednocześnie jest bardzo stylowym dodatkiem.

Dlaczego etui na karty skórzane jest najlepsze?

Bez względu na to, jaki rodzaj etui nam się spodoba, wybierzmy model wykonany ze skóry naturalnej. Najczęściej jest to skóra licowa, która ładnie wygląda i jest miękka. Skóra jest materiałem bardzo wytrzymałym, więc nie wyciera się i nie pęka, a delikatne zużycie tylko dodaje jej uroku. Ponadto wygląda bardzo szykownie, a przecież na tym nam zależy. Etui na karty skórzane powinno być dobrze odszyte, a wszystkie szwy proste – przy tak małym dodatku wszelkie niedociągnięcia będą widoczne.

Dlaczego warto mieć etui na karty skórzane?

Obecnie coraz więcej mężczyzn zakłada do pracy garnitury, których nienaganna linia jest bardzo ważna. Każda wypchana kieszeń psuje efekt, więc trzeba tego uniknąć. Modne są płaskie portfele, w których nosi się niewiele gotówki i karty, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest etui na karty skórzane. Kart bowiem przybywa i zazwyczaj mamy bankomatową, kredytową oraz dowód osobisty i prawo jazdy – warto dobrze je ułożyć i posegregować, by nic nie zgubić. Etui na zapewnia miejsce na różne dokumenty. Kilka przegródek chroni dokumenty przed uszkodzeniem i zarysowaniem, a są one na tyle ciasne, że nie ma obaw, że coś wypadnie. Nowoczesne modele pozwalają na płacenie kartą kredytową bez konieczności wyciągania karty z etui.

Inne publikacje  Bolerko do sukienki

Etui na karty skórzane – jakie modele można kupić?

Etui na karty skórzane może mieć różną formę – od tych najmniejszych po nieco większe, bardziej rozbudowane. Mały dodatek ma formę usztywnianego prostokąta, na który naszyto kieszonki, czasami dodawany jest niewielki zatrzask, by karty nie wypadły. W innych modelach z drugiej strony etui jest mała kieszeń lub specjalny przycisk na banknoty. Takie rodzaje etui mogą być bardzo eleganckie, uszyte z czarnej i lakierowanej skóry, ale dostępne są również modele nieco bardziej swobodne, gdzie wstawiono elementy materiału w kolorowy wzór. Układ może być pionowy lub poziomy. Klasyczne etui na karty skórzane przypomina portfel o prostym kroju – jest nieco wydłużone, ale wąskie, a po jednej lub obu stronach są przegrody na karty. Dodatek ma grubość dosłownie kilku milimetrów, by karty się zmieściły, ale nie ocierały o siebie. Takie etui też mogą być w układzie pionowym lub poziomym, a często mają wszyty delikatny zamek. Dostępne są także modele w formie małego portfela.

W każdym sklepie z galanterią znajdziemy etui na karty skórzane w różnych modelach. Obejrzyjmy jest i wybierzmy takie, które spełnia nasze oczekiwania, a jego wygląd jest nienaganny.

Inne publikacje  Jak dobrać spinki do mankietów w koszuli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *