spinki do koszuli

Jak dobrać spinki do mankietów w koszuli?

Wydawać by sie mogło, że spinki do mankietów koszuli są wyznacznikiem arystokracji lub ludzi bardzo zamożnych. Być może było tak w ubiegłych wiekach. W dzisiejszych czasach są one bardzo eleganckim dodatkiem, który można nosić nawet na co dzień.  Mimo to, trzeba wziąć pod uwagę pewne zasady, które pozwolą na stworzenie ciekawej i nienagannej stylizacji.

Kiedy i jak nosić?

Spinki do mankietów uważane są za dodatek na specjalne okazje. Spinka do mankietu zrobiona jest  z dwóch identycznych części, połączonych ze sobą sztywnym mostkiem, łańcuszkiem, albo sznurkiem. Panowie, najczęściej po raz pierwszy zakładają je do ślubnego garnituru. Jeśli chcemy nosić je do mniej formalnych ubrań, możemy skorzystać z bogatej oferty spinek mniej oficjalnych, kolorowych, a nawet żartobliwych kształtach. Podstawowa wiedza dotyczy koszul do których potrzebować będziemy spinek. Nadają się do tego koszule bez guzików przy mankietach. W miejscu tym znajdują sie otwory, przez które przełożyć trzeba spinki, by złączyć dwa końce mankietu. Najelegantsze koszule mają podwójny mankiet (tzw. francuski), który jest nieco dłuższy od standardowego. Pamiętajmy również, że taki mankiet powinien wystawać spod garnituru na około 1,5 do 2 cm tak, by spinki były widoczne. Kiedy zakładamy inną biżuterię (zegarek, sygnet, obrączkę) warto sie postarać, aby spinki pasowały również do niej. Ostatnio bardzo popularne stało sie zakładanie spinek do mankietów koszuli na mniej oficjalne spotkania. Można wówczas puścić wodze fantazji i dobrać spinki o ciekawych kształtach czy kolorach.

Inne publikacje  Moda dla bogatych rodziców?

Jakie spinki można kupić?

W ofercie rynkowej znajduje się wiele różnych typów spinek do mankietów. Najbardziej eleganckie wykonane są z metali szlachetnych (złoto, srebro), maja również dekoracje w postaci drobnych kamieni szlachetnych lub emalii. W ostatnich latach bardzo popularne stało się łącznie białego i żółtego złota. Do zestawów na mniej oficjalne uroczystości można znaleźć spinki z różnymi tematycznymi aplikacjami , takimi jak kij golfowy, piłka nożna, samochód oraz wiele innych. Do stylizacji  mniej oficjalnych, casualowych, można dobrać spinki wykonane z różnych tworzyw np. drewna, elementów mechanizmu zegarkowego. Dozwolone będą również emalie o różnych kolorach lub żartobliwe kształty np. suprbohaterów, kostki do gry itp.

Noszenie spinek do mankietów jest eleganckie i ponadczasowe. Panowie, którzy je mają uważani są za osoby dbające o wygląd i ceniące dobry styl.